31 stycznia 2014

Co krok to dywan

Są praktyczne, zapewniają komfort i ciepło. Sprawdzają się na podłodze z kamienia, wyłożonej płytkami czy drewnem. Pełnią też funkcje ozdobne. Mogą stać się dla wnętrza pięknym wykończeniem - czymś w rodzaju ramy dla obrazu. Ale jak wiadomo nawet najlepsze dzieło można zepsuć źle dobraną oprawą... Jak zatem wybrać dywan idealny i właściwie wyeksponować meble oraz podłogę?

Zazwyczaj dłużej myślimy nad jego kolorem - tak by pasował do reszty wystroju. Rozważamy, czy ma być gładki czy też wzorzysty. Niewiele jednak osób zastanawia się nad jego rozmiarem. A w tym właśnie tkwi sekret dobrze dobranego dywanu.

Wierzcie lub nie, za mały dywan może naprawdę zepsuć wygląd nawet najładniej urządzonego mieszkania. Widziałyśmy już sporo wnętrz, gdzie niby wszystko było ok - kolory, dodatki, piękne meble - i nagle na podłodze pojawiał się minimalnej wielkości dywan... jak zbiegnięty w praniu sweterek;)

 via

Na szczęście zasady dotyczące wyboru właściwego rozmiaru są proste i łatwe do powtórzenia praktycznie w każdym wnętrzu. Poniżej kilka wskazówek: jak dobrać właściwy dywan do sypialni, salonu i jadalni.

Sypialnia

Wybierając dywan do sypialni powinniśmy kierować się głównie własnym komfortem. Przede wszystkim ma być miękko i przytulnie, ale nie tylko. Dywan w sypialni powinien być na tyle duży, by bez trudu móc zrobić krok (lub dwa) od łóżka i nadal się na nim znajdować. 

24 stycznia 2014

Czy wiesz, że... masz w domu berżerę?

Są takie meble, które znamy wszyscy. Często widujemy je w przeróżnych aranżacjach i nawet nie wiemy, albo nie pamiętamy, że mają swoje nazwy własne. Ten wpis jest po to, by przywrócić pamięć bezimiennym ;) bohaterom naszych domów. Przedstawiamy Wam berżerę, czy jak ktoś woli bergère.


Krzesło a może raczej już fotel (?) zostało spopularyzowane we Francji w pierwszej połowie XVIII wieku za panowania Ludwika XV, w czasie rozkwitu rzemiosła meblarskiego. Był to najbardziej typowy mebel francuskiej regencji. Obecnie berżerę chętnie wykorzystują w swoich pracach projektanci zza oceanu. Pojawia się ona tam najczęściej w swojej oryginalnej postaci. Nie brak też wariacji na jej temat. Kiedyś zaprojektowana tak, by pomieścić krynoliny dam, współcześnie idealna dla miłośników hamburgerów ;)

 

To co wyróżnia berżerę spośród innych mebli tego typu, to nieco cofnięte oparcie, luźno położona poduszka na niskim, szerokim siedzeniu oraz podłokietniki tapicerowane materiałem. 

Odmianą berżery jest bergère en gondole, z zaokrąglonym, wklęsłym oparciem połączonym płynną linią z poręczami.

Gondola w wersji klasycznej
 
 berżera
i w wersji "zmodernizowanej".

20 stycznia 2014

Kochamy w poniedziałki 8


poduszki z kolekcji Caitlin Wilson

Miło nam, że polscy producenci jednak dostrzegają trendy w designie… Ostatnio, gdy wertowałyśmy strony internetowe, spotkała nas spora niespodzianka: natrafiłyśmy na poduszki we wzory marokańskiej koniczynki, chevron i trellis! Od dobrych kilku lat motywy te są popularne za oceanem. U nas w sklepach pojawiały się rzadko, a jak już to w cenach powyżej 200 zł ;( A tu proszę jaka niespodzianka: poszewki ze 100 proc. bawełny,  wykończone lamówką, no i ta cena - 40 zł.  Dostępne od ręki w sklepie Meble Vox

J&P

17 stycznia 2014

Bold and Beautiful: Kelly Wearstler

Na naszym blogu jej prace podziwiałyśmy wielokrotnie. Zdjęcia wnętrz jej projektów pojawiały się zawsze przy okazji, gdy pisałyśmy o najmodniejszych trendach (np. o złocie czy skórze). Kelly Wearstler to zdecydowanie najgorętsze nazwisko wśród amerykańskich designerów i celebrities. 


Zanim została uznaną projektantką, jak większość młodych na starcie w Los Angeles, dorabiała jako kelnerka i asystentka na planie filmowym. Pieniądze na pierwszy biznes zdobyła jednak w inny sposób, zostając playmate Playboya - September 1994 (na potwierdzenie "naga prawda" do zobaczenia na naszym Facebooku).


Swoją firmę Kwid (akronim Kelly Wearstler Interior Design) założyła w 1995 roku. Pierwsze duże projekty wykonała na zlecenie Brada Korzena - developera, właściciela sieci hoteli -  na początku klienta, a niedługo potem męża. Były to hotele butikowe sieci Kor Hotel Group. Tego typu resorty to z definicji miejsca o wysokim standardzie, zaspokajające wyszukane, luksusowe i wyrafinowane gusta swojej klienteli. Zaczęło się od Avalon w Beverly Hills, który zaraz po otwarciu w 1999 roku został wybrany przez Conde Nast Traveller jednym z najlepszych hoteli na świecie.

bar w hotelu Avalon

13 stycznia 2014

Kochamy w poniedziałki 7

Delightfull to mało powiedziane, te lampy nie tylko zachwycają, one powalają na kolana. Podnoszą rzemiosło do rangi sztuki. Obok nich nie można przejść obojętnie. Jedyne co nas powstrzymuje przed hurtowym zakupem każdego z modeli to cena, która waha się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Misternie wykonane, dopracowane w każdym detalu są warte tych pieniędzy.


Wygląd lamp zainspirowany jest instrumentami muzycznymi. Miles, Coltrane, Brubeck czy Ella, to tylko niektóre z ich imion - ukłon w stronę ikon jazzu. Wszystkie lampy wykonane są z mosiądzu z elementami aluminium, wybrane modele (Brubeck, Botti) pokryto dodatkowo warstwą złota. 






Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony portugalskiego producenta Delightfull. W Polsce te czarujące lampy kupicie np. w Amandus Concept Store.


J&P

10 stycznia 2014

Happy New Trends!

Nowy rok to czas postanowień i moment, w którym wraz ze zmianą daty pojawiają się nowe trendy. Jak za sprawą czarodziejskiej różdżki nagle to co dla wielu było fajne, przestaje takim być, zaś to co do niedawna wydawało się brzydkie, wprawia w zachwyt i wzbudza pożądanie. Taka jest cena podążania za trendami. My Was do tego nie namawiamy. Od zawsze cenimy klasykę i nie lubimy ulegać chwilowym modom, co nie oznacza, że ich nie śledzimy. Mamy swoje zdanie na temat kierunku, w którym podąża design w 2014 roku i bardzo podoba się nam nowo obrany kurs.


Postanowiłyśmy więc przybliżyć Wam w skrócie kilka z ciekawszych dla nas trendów:

Po pierwsze: wszystko złoto, co się świeci.

Ma się świecić i błyszczeć w kolorze złota, złotawo-miedzianym lub w połączeniu srebra ze złotem. Złoto rozgości się we wnętrzach na dobre (i nie będzie to tylko ten rok), ale o tej tendencji pisałyśmy już jakiś czas temu (Wracają złote czasy). Cóż  ma się tego nosa :)


Złote mają być już nie tylko uchwyty czy klamki. Teraz najlepiej gdy będzie to cały mebel, rzeźba lub imponującej wielkości żyrandol.


 
1, 2

Po drugie: kuchenne rewolucje.

6 stycznia 2014

Kochamy w poniedziałki 6

Steven Gambrel to uznany nowojorski projektant, efekty jego prac często podziwiać można w amerykańskich magazynach wnętrzarskich. Nowojorczyk ma swój nieco surowy, mocno osadzony w klasyce styl - nie do podrobienia. Projektant we wnętrzach wykorzystuje oryginalne meble (często własnego projektu) oraz luksusowe materiały. Prawie zawsze wnętrza ozdabia wrazistymi sztukateriami, często są one w kolorze ścian lub sufitu, który nie zawsze bywa biały. Jego styl można określić, jako elegancki, lekko powściągliwy, ale przytulny, na pewno też funkcjonalny - taki do życia, a nie tylko do podziwiania.


Urządzona przez Stevena Gambrela (w jednym z manhattańskich apartamentów) sypialnia przyciąga nas harmonią i prostotą wystroju. Neutralne kolory, powtórzone w różnych odcieniach i na wielu fakturach (tapeta z trawy morskiej, zasłony, tapicerka łóżka, futrzasty dywan), nadają temu wnętrzu głębie i jednocześnie uspokajają. Wydzielony przy oknie kącik do pracy, to nic więcej niż proste obite skórą w ciepłym odcieniu krzesło i drewniane biurko w tej samej karmelowej tonacji.    

J&P

3 stycznia 2014

Pod gwiazdami w NYC

Waldorf Astoria, Plaza, Pierre, Four Seasons czy Carlyle to tylko niektóre z najbardziej znanych hoteli Nowego Jorku. Często ich wnętrza są stylowym tłem dla amerykańskich superprodukcji. W Waldorf Astorii kręcono m.in. sceny "Ojca Chrzestnego" i "Pokojówki na Manhattanie". W hotelu Pierre filmowano scenę tanga z "Zapachu kobiety". Bywają także miejscem spotkań VIP-ów, kryjówkami gwiazd... W 1955 roku w Astorii w pokoju numer 2728 schronienia przed światem szukała Marilyn Monroe. W Carlyle regularnie koncertuje Woody Allen.


 
 via

Hotelowe apartamenty to zazwyczaj miejsca luksusowe, eleganckie, ale też i funkcjonalne. Są kwintesencją stylów: od art deco po nowojorską klasykę. Najczęściej dopiero wraz z czwartą gwiazdką właściciele hoteli inwestują w wyszukany i gustowny (czytaj bardzo drogi i designerski) wystój wnętrz. I to właśnie z tych powodów pokazujemy Wam hotele, które na swoim koncie mają już wiele **. Zabieramy Was na wycieczkę po naszych ulubionych wnętrzach nowojorskich, a w zasadzie manhattańskich hoteli.


 

Prawdopodobnie najczęściej opisywanymi na światowych blogach są hotelowe wnętrza zainspirowane ostatnią filmową adaptacją książki F. Scotta Fitzgeralda - Wielki Gatsby. Dopracowane w każdym detalu apartamenty w hotelu Plaza dają nocującym w nich gościom szansę posmakowania glamour i bogactwa lat 20. wprost ze złotej ery jazzu.





Kryształowe żyrandole, sztukateria, geometryczne wzory na tkaninach i tapetach - esencja art deco:   "Fitzgerald Suite" wg projektu Catherine Martin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...